DIETA BIAŁKOWA - faza utrwalenia wagi (protal 3)

Jeżeli osiągniemy już swoją wymarzoną wagę dzięki fazie naprzemiennej (co może niestety trwać sporo czasu) należy przejść do fazy trzeciej, która pomoże nam utrwalić uzyskany efekt z fazy drugiej. Dieta Dukana ma pewną zaletę, a mianowicie jest to łatwość utrzymania uzyskanej wagi względem innych diet. Faza trzecia jest bardzo istotna, dzięki niej nauczymy się jak zachować uzyskaną wagę i nie stać się ofiarą efektu jo-jo.

Efekt jo-jo polega na tym, że po zakończeniu diety organizm odchudzającego zaczął dostawać znów zbyt wiele energii w postaci węglowodanów ponieważ odchudzający powrócił do starych nawyków żywieniowych. Odchudzający zjadając większe ilości pokarmu niż do tej pory zaczyna nabierać na wadze i niestety wraca do stanu z przed rozpoczęcia odchudzania, a często nawet i gorzej.

Dlatego też Doktor Pierre Dukan przewidział taką możliwość i wprowadził trzecią fazę utrwalania wagi oraz zdrowych nawyków żywieniowych z którymi organizm mógł się zapoznać już podczas fazy ataku i fazy naprzemiennej.

Faza utrwalania polega na poświęceniu dziesięciu dni na każdy stracony kilogram, tak więc przykładowo jeżeli schudliśmy o pięć kilogramów, to faza utrwalania powinna trwać pięćdziesiąt dni. W tej fazie posiłki będą opierały się na produktach z fazy ataku oraz fazy naprzemiennej dodatkowo wzbogaconych o:


Dzięki tak dobranym produktom nasz organizm przyzwyczai się, a my nauczymy się zdrowych nawyków żywieniowych. Po tym etapie następuje ostatnia już faza, faza ostatecznej stabilizacji. Zapraszam do dalszej lektury czyli fazy Protal 4.

Nareszcie owoceFaza Protal 3 pozwala nam wreszcie skosztować długo wyczekiwanych owoców. Pamiętajmy jednak, żeby nowe produkty wprowadzać do jadłospisu z umiarem - nie chcemy przecież zaprzepaścić naszych dotychczasowych rezultatów.

Przeczytaj również:

Zalety diety Dukana
Wady diety Dukana