DIETA PROTEINOWA - faza naprzemienna (protal 2)

Druga faza Diety Dukana nazywana jest fazą naprzemienną. Faza ta polega na dołączeniu do pokarmów z pierwszej fazy warzyw, zarówno tych surowych jak i tych gotowanych. Doktor Pierre Dukan zaleca przede wszystkim: Szparagi, Pomidory, Sałatę, Grzyby, Ogórki, Kapustę, Seler, Szpinak, Rzodkiewkę, Cykorię, Marchew, Bakłażany, Paprykę, Buraki. Jednocześnie zwracając uwagę na to, że pod żadnym, ale to żadnym pozorem nie możemy spożywać bobu, grochu, ryżu, soczewicy czy karczochów.

Istotą fazy naprzemiennej jest nic innego jak przemienność. Polega ona przede wszystkim na stosowaniu produktów wyłącznie z pierwszej fazy przez pięć dni, a po pięciu dniach stosowanie produktów z pierwszej fazy urozmaiconych o warzywa, które doszły do diety w momencie wejścia w życie drugiej fazy, również przez pięć dni. Po pięciu dniach wracamy do kroku pierwszego. Nie ma jednak określonego terminu trwania drugiej fazy, a to dlatego, że każdy z nas decyduje ile chce schudnąć, do fazy trzeciej przechodzimy dopiero w momencie gdy osiągniemy odpowiednią wagę. Faza druga może trwać nawet kilkanaście miesięcy w zależności od tego jak bardzo chcemy schudnąć.

Jedzenie

Pierre Dukan w swojej książce „Nie potrafię schudnąć” twierdzi iż jeżeli odchudzający stosuje się do wszystkich wytycznych diety to w przeciągu sześciu miesięcy jest w stanie zrzucić nawet do dwudziestu kilogramów wagi.

Przypomnijmy, faza ta polega na naprzemiennym spożywaniu produktów jedynie z fazy ataku oraz produktów z fazy ataku i fazy naprzemiennej. Spożywane produkty „zmieniamy” co pięć dni. Produkty z fazy naprzemiennej to przede wszystkim warzywa (wszystkie wymienione w pierwszym akapicie).

Jeżeli jest wszystko jasne, przejdźmy do następnego etapu diety Dukana - Protal 3.

Przeczytaj również:

Zalety diety Dukana
Wady diety Dukana