DIETA DUKANA - faza ataku (protal 1)

Program diety Pierre Dukana składa się z czterech etapów, a powodzenie i skuteczność jakim cieszy się ta dieta tkwi w ścisłym przestrzeganiu jej zasad. Jeżeli zaczniemy stosować dietę Dukana musimy pamiętać aby nie zmieniać kolejności etapów, które muszą przebiegać tak jak jest to wskazane w planie.

Podczas przechodzenia przez pierwszy etap diety proteinowej osoba straci szybko na wadze dzięki czemu zostanie jednocześnie zmotywowana do dalszej kontynuacji diety. W pierwszej fazie odchudzający się powinien głównie spożywać chude mięso oraz nabiał. Metoda zastosowana w pierwszej fazie znacznie przypomina swojego rodzaju nagłą głodówkę, z tym że, odchudzający się dostarcza swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Kobieta W pierwszej fazie musimy dostarczyć organizmowi jak największą ilość czystych protein oraz przyśpieszyć metabolizm, pomoże nam w tym spożywanie chudego mięsa, drobiu, chudych wędlin drobiowych i szynki, chudego nabiału, podrobów, ryb, owoców morza oraz jaj. W tej fazie odchudzający się powinien również pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów (zaleca się około 1,5 lub 2 litrów wody), można spożywać także kawę, herbatę lub zioła.

W tym etapie stanowczo zabrania się spożywania innych produktów aniżeli wymienione powyżej, ponieważ zaburzenie zasady nie łączenia może spowodować to, że dieta w pierwszym etapie nie przyniesie żadnych efektów. Faza ataku (Protal I) powinna być stosowana przez około pięć dni i choć monotonność pokarmów może naprawdę znudzić to swoistą nagrodą będą szybkie efekty utraty na wadze.

Produkty dozwolone w fazie ataku

Poniżej prezentujemy listę produktów dozwolonych w fazie Protal 1 diety Dukana. Należy pamiętać, że oprócz produktów wchodzących w skład tej listy nie możemy spożywać żadnych innych produktów.

Przeczytaj również:

Zalety diety Dukana
Wady diety Dukana